Mateřská škola

170609 ms oslava 001Tak to je naše oslava Akademie. Děti si za svůj výkon zasloužily velkou odměnu – přípitek a nanuk. Aby to ale nebylo líto mladším dětem, menší nanuk dostaly také.

170601 ms muzicirovani 001Svátek MDD jsme oslavili hudebním pořadem od D. Čemusové „Já jsem muzikant“. Děti si zatancovaly, zazpívaly při lidových písních Avignon, Kalamajka a Tluče bubeníček. Jednotlivé hudební nástroje zahrály ukázky známých děl autorů vážné hudby – W. A. Mozarta, J. S. Bacha, M. Ravela a A. Dvořáka. Muzicírování se nám všem líbilo a těšíme se na další setkání s písní.

170530 ms skolni vylet 024To byl ale „super“ výlet! Na zámku Sloupno jsme se vše dozvěděli o pirátech a zažili pirátské dobrodružství. Děti se zapojily do vázání uzlů, zkusily si, jak se „drhne“ paluba, podávaly důležité potraviny… „Pranýř“ ale vyzkoušel jen někdo. Domů si každý odvezl vlastnoručně vyrobenou pirátskou čepici a diplom. Na zpáteční cestě všem chutnala zmrzlina z Konecchlumí.

170529 ms sportovni hry 024Předškoláci si zasportovali na hřišti na Gotthardu v Hořicích.

170526 ms divadelko bublifuk 001To byla ale namyšlená princezna! Ještě, že to všechno dobře dopadlo. Pohádku nám přijelo zahrát divadélko Bublifuk.

170524 ms zdrava petka 001Opět nás navštívila paní Radka Drobná se svou Zdravou 5. Tentokrát nás provedla pohádkou O Otesánkovi. Teď již víme, co máme jíst a co ne. Nakonec nechyběla ochutnávka ovoce a zeleniny.

170517 ms navsteva 1 tride 004Společné setkání budoucích prvňáčků s prvňáčky v základní škole bylo opravdu zajímavé. Přivítala nás p. učitelka Vondráčková a zavedla nás do 1. třídy. Tam bylo dětí a k tomu ještě my. Co se nám líbilo? Všechno. Hlavně to, že jsme mohli plnit úkoly společně se školáky, hrát si a prohlédnout si, co všechno patří do školní tašky.

170516 ms nova vyzdoba 004Tak to je naše nová výzdoba.

Připravit okno na malování – to není jen tak. Holčičky si ale počínaly na jedničku.

© 2016 Základní škola Eduarda Štorcha a mateřská škola Ostroměř, Školní 315, Ostroměř, tel.: 493 691 225, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.